Annelerin diğer annelerine ihtiyacı var. Bir anne arkadaş ağı olmadan, annelikle ilgili kritik bilgiler biraz geç öğreniliyor.

Arkadaşıma bebeğimi doğurduktan dört hafta sonra, hala doğum kıyafetleri giydiğimi söyledim, o da bebeğin doğumundan sonra üç dört ay boyu daha giyeceğimi söyledi. Peki, bunu nereden öğreneceğim? Bunda bir yanlışlık olduğunu düşündüm ancak hastanede doğum yaptım ve kilolarım dört hafta boyunca 24 saat boyunca emzirmeme rağmen eriyip gitmedi.

Yeni Annelerle Nasıl Tanışılır

Bir anne destek grubuyla tanışmanız, sizin için bir yol gösterici olur. Bir başkasının annesi olması, mutlaka iyi bir arkadaş olacakları anlamına gelmez. Deneyiminizi paylaşan bir veya iki kişiyi bulmak değerli bir yatırımdır.

Burada yeni annelerin diğer annelerle buluşabileceği on yer mevcut:

Kendi kendilerine sosyalleşmeye başlatmaya yetecek kadar cesur olmayanlar anneler bu topluluklarda kendilerine arkadaş bulacaklardır.

Anne ve Bebek yoga sınıfları, ortalama fitness sınıfınızdan daha az yoga içerir ve diğer öğrencilerle daha fazla tanıştırır.

Bazı topluluklar ve toplantıları emziren anneleri desteklemek ve bir anne ağı sunmak için tasarlanmıştır. Herhangi bir organizasyondaki herkesin çayı gibi olmayabilir ancak buralar etkileşimli haritalarını kullanarak size en yakın bir grup bulabilirler.

Yeni Annelerle Nasıl Tanışılır

Bebek giyimi, annelerin buluştuğu başka bir temadır.

Web'de aradığınız bölgeyi ve "Bebek giyimi" kelimesini aratın. Bebek giyim mağazaları da pek çok anneyle tanışıp fikir alışverişi yapabileceğiniz yerlerdir.

Halk kütüphanesinde de haftalık bebek dostu zamanlarınızda daha büyük bebekleriniz veya çocuklarınız için ilgi çekici yerlerdir. Ücretsizdir ve konuşmak zorunda değilsiniz, bu yüzden eğer utangaçsanız, bu sizin için iyi bir alternatiftir. Diğer annelere gülümseyin ve ertesi günlerde de tekrar edin, bu tanışmanızı sağlayacaktır.

MOPS, anlamıyla binlerce fasılda inanç temelli bir anne grubunun organizasyonudur. Okul öncesi yaştaki çocukların annelerine odaklanan yerinde yapılandırılmış bir mentor sistemi, konuk konuşanlar, el işleri ve daha fazlası var. Bu sayfada size en yakın bölüme bakın, ancak önce değerleriniz MOPS ile hizalandığından emin olun çünkü bunlar oldukça spesifik olduklarından.

Yeni Annelerle Nasıl Tanışılır

Anne Kulüpleri.

Çok bölümlü bir başka organizasyondur. Evde anneler için tasarlanan toplantılar hafta içi gerçekleşir ve tüm yaşı daha büyük çocuklara sahip anneler de size hoş geldiniz demek ve alıştırmak için oradadır.

Küçük Spor Salonu ve haftalık toplantılardaki bebekler için diğer sınıflar.

Bir oturum için kaydolun ve haftalarca aynı kişilerle etkileşim kurun. Tanışmanızı buzun kırılmasına yardımcı olur. Sınıflarda pek çok yaş aralığında bebek veya çocuğa sahip annelerle buluşacaksınız.

Bazı anne örgütleri.

Bu örgütler, annelerin bir araya gelmesi, yeni annelerle ve yeni arkadaşlar edinmek için kuruluyor. Hazırlanmış olan anne yemeklerini, misafirleri ve diğer sosyal etkinlikleri ağırlıyorlar. Onları büyük metropollerde bulduğunuzda bir ara bulup uğrayın ve sofistike havayı koklayın.

Zaten anne arkadaşlarınızı mevcut arkadaş çevrenizin dışında puanladıysanız merak ediyoruz: Nerede tanıştınız? Bu listede yer alan yerlerden birinde tanışma ihtimaliniz oldukça yüksek.