Bebeğiniz, beslenmesi veya rahatlaması gibi gerekli temel ihtiyaçları dahil olmak üzere çeşitli biyolojik nedenlerle gece boyunca uyanır. Bebeğinizin bireysel istekleri ve onları nasıl karşılamayı seçtiğiniz gibi durumların hepsi onun gece ne zaman ve neden uyanmayı bıraktığını etkiler.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

İlginçtir ki laboratuar çalışmaları, ortalama olarak ebeveynleriyle uyku paylaşımı yapan bebeklerin başka bir odada tek başına yatan bebeklerden daha kısa bir süre uyanık olduğunu düşündürmektedir. Yine de bazı çalışmalar bir kez uyandıktan sonra, bir aile yatağında uyuyan bebeklerin daha kısa süre uyanık kaldığını ve başka bir odada tek başına yatan bebeklerden daha erken uyku moduna geçtiğini gösteriyor.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Bazı bebekler kendi mizaçları veya ihtiyaçları nedeniyle kendilerini diğerlerine göre daha rahat ortamda hissettiklerinde daha kolay uyur. Dolayısıyla bebeğinizin ne zaman tek başına uyumaya hazır olduğu kararını vermek bazen kolay olmaz.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Uzun vadede, doğumdan itibaren bir yetişkin yatağını rutin olarak paylaşan bebekler, genelde doğumdan itibaren yalnız kalan bebeklere göre bir yıl kadar sonra kendiliğinden yalnız kalmayı tercih edebilir. Bununla birlikte, bir aile yatağında uyuyan bebekler normal olarak gelişirler ve ayrı bir odada uyuyan bebekler gibi kendi kendini rahatlatma becerileri de dahil olmak üzere tüm aynı becerileri öğrenirler. Ve uyku paylaşımı sonucunda birçok sosyal, psikolojik ve bilişsel faydanın tadını çıkartırlar.