Yastıklara Tırmanma

Bebeğiniz yürümeyi öğrenirken, tırmanmaya da başlayacak ve tırmanabileceği nesnelerin yakınlarında yürümeye çalışacaktır. Merdivenleri tek başlarına çıkmak isteyebilir veya ayaklarından yüksek yerlere çıkmaya çalışabilirler. Bunu onun için bir oyuna dönüştürebilirsiniz.

Yaş: 2-3

Geliştirilen beceriler: Kas- Motor becerileri

İhtiyacınız olan şey: Yataktan, koltuktan ve başka yerde yastıklardan bir sürü

Güvenli, eğlenceli bir tırmanma etkinliği için yığın yastık yığını. En alttaki kanepe yastıkları ve yatak yastıkları gibi en geniş, en istikrarlı yastıkları kullanın, ardından sandalye yastıkları ekleyin, yastık atın ve benzeri nesneleri kullanın.

Bebeğinizi istikrarlı bir şekilde tutup, yastık dağına tırmanmasına ve üstünde zafer kazanmasına yardımcı olun. Çok sayıda dikdörtgen yastıklarınız varsa bunları merdiven basamaklı bir yapı oluşturmak için kullanabilirsiniz, ancak bebeğinizin elini tutarak en üst tabakayı ince havaya kaldırmadığından emin olmanız gerekir.

Güvenlik notu: Bu aktivite her zaman gözetim altında tutulmalıdır. Yastıkları çok yüksek bir istif koymayın. Ve herhangi bir mobilyayı keskin köşelerle hareket ettirin, bu nedenle düştükten sonra karşı karşıya kalacak hiçbir şey yok.

Kontrollü Dolaşma

Bebekler kendilerini hazır hissettiklerinde yürümeye başlarlar, bu aktivite için onları zorlamamalısınız. Ancak bebeğiniz ilk adımlarını attıktan sonra dolaşmanın verdiği sevinçle gizli araştırmalar yapmaya başlayacaktır.

Yaş: 3

Geliştirilen beceriler: El-göz koordinasyonu, yürüme

İhtiyacınız olan şey: Yetişkin sandalyesi

Bir duvara yaslanacak bir sıra sandalyeler. (tercihen halı kaplı bir odada). Bebeğinizin ayağa kalkmasına yardım edin ve sıranın bir ucundaki bir sandalyeyi tutun, ardından yavaşça bir diğerine geçerken koltuklarını nasıl kullanacağını gösterin.

İlave teşvike ihtiyacı varsa, en sevdiğin bir oyuncağı alıp bir sonraki koltuğa koyun ve oyuncağa vardığında onu elde etmesine yardımcı olun, sonra alkışlayın ve ona sarılın. Bir sonraki sedyeye başka bir oyuncak koyun, onu alkışlar ve sarılmalarla ödüllendirin ve bir sonraki koltuk ile tekrarlayın. Eğlendiği sürece bu oyuna devam edebilirsiniz.

Hatırlatma: Her bebek farklı bir tempoda gelişir, bu yüzden sizinki bu haftaki etkinlikler için hazır değilse endişelenmeyin ve birkaç hafta içinde tekrar deneyin.