Müzik dinlemek çocuğuma fayda sağlayabilir mi?

Kesinlikle. Müziğin sizi nasıl etkilediğini düşünün; ruhsal olarak dinlemekte olduğunuz müzikten etkileniyorsunuz değil mi? Bebeğiniz farklı değil.

müzik dinlemek bebeğim için faydalı mı

Ninnilerin bebekler için kanıtlanmış yatıştırıcılığı var -bebek sabah saat 2'de uyandığında ninni söylemeyi seçen herhangi bir ebeveyne sorun. "Oğlumun Snuggle Up'a çalarken uyumak için can attığını hatırlıyorum." diyor, Michigan'ın Canton kentinden, Alex'in babası Rich. Ham-Kucharski. "Müzik çalmadığımızda uyumamak için resmen savaşıyordu. "

müzik dinlemek bebeğim için faydalı mı

Müzik, bazen erken doğan bebekler için terapinin bir parçasıdır; çünkü araştırmalar müzik dinlemek ile kilo alan bebekler arasında bir bağlantı olduğunu söylüyor. Bir çalışma, 34 haftalık bebeklerin müzik dinletildiğinde hastanede kalma sürelerinin azaldığını söylüyor.

Müzik de size yarayabilir. Ruhunuzu yeniden ayağa kaldırma, yıpranmış sinirlerinizi yatıştırma ve sizi dans ettirme gücü vardır.

müzik dinlemek bebeğim için faydalı mı

Ve müzik bağ kurmaya yardımcı olur. Güzel bir melodiyi dinlerken çocuğunuzla paylaşacağınız sevinci düşünün. (Stevie Wonder'ın You Are the Sunshine of My Life şarkısını deneyin.)