İyi dinlenmiş bir bebek mutlu bir bebektir.

Bebekler genellikle farklı uyku gereksinimlerine sahiplerken, yine de her biri burada açıklanan akıllı stratejilerden yararlanabilir. Bu ipuçlarını kullanarak bir ömür boyu dinlendirici bir uyku için temel oluşturacaksınız.

Çocuk dostu bir yatma vakti seçin.

Uzmanlar genellikle uyku saatini ayarlamadan önce uyku saatini sıfırladığınızı düşünerek hareket etmenizi söylüyor. Yani bebeğiniz uyku saatini belirlemeden önce 7-8 saat uyanık kalmasını öneriyor. Bebeğinizin uyanık kalmasını bekleyin ve çok huysuzlanıp kolayca uykuya dalmak için huzursuz olduğunda onu doğru saatte uyutun.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Yatma saatine karar verin.

Bebekler tutarlılık içinde gelişirler. Bebeği her gece aynı saatte yatırırsanız, uyku vaktini çabucak öğrenecektir.

Yatmadan önce basit ve rahatlatıcı bir ritüel oluşturun.

Yenidoğanlar bile, iyi uyuma alışkanlıklarının temelini atarken yatmadan önce hazırlanmış bir rutinden yararlanabilirler. Her gece birlikte yapabileceğiniz üç veya dört rahatlama etkinliği seçin. Bunlara bebeğinize banyo ve masaj yapma, kitap okuma veya şarkı söyleme de dahildir. Ve eğer rutini kısa tutarsanız, örneğin banyo bittikten sonraki yarım saat içinde ışıkları kapatmayı alışkanlık edinirseniz, sizin için daha kolay olur.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Bebeğinizi yatağa yatırın ama uyanık olun.

Bebeğiniz siz olmadan nasıl uyuyacağını öğrensin. Ona devamlı uykuya geçmesi için yardım ederseniz, gecenin bir yarısı uyandığında aynı dikkati ona yeniden vermenizi isteyecektir. Yatağa yalnız giren bebekler, uyandıktan sonra nasıl yeniden uykuya dalacaklarını anlamaya çalışırlar.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Gece beslemelerine ne zaman son vereceğini bilin.

Bebekler 6 aylıkken normal yetişenlerin çoğu, uykuya yemek yemeden dalabilir. O yaşın ortalarında, yatmadan hemen önce beslemeyi ve gece yarısı abur cuburlarını bıraktırmaya çalışın. Uyanıp uyumuyorsa, yemek yerine onu rahatlatacak başka yollar bulmanız sağlığı için daha iyi olacaktır.