Bebek Bezi Oyunu

Bu etkinlik, bebeğinizin anne veya babayı taklit etme arzusunu tetikleyebilir ve onun için başkasına bakmak gibi hissettirdiği için eğlencelidir.

Yaş: 11 ay ile 2 yaş arası

Geliştirilen beceriler: İnce motor becerileri

İhtiyacınız olan şey: Bir bebek, bir bebek bezi

Bebeğinizin bebeklerinden birine veya doldurulmuş hayvanlara bebek bezi takın, sonra ona bebeğin altını değiştirmesine yardım edeceğinizi söyleyin. Bebek bezini kendisi çıkarılabilir ve yerine yenisini takabilir veya ona yardımcı olmanız gerekebilir.

Bebeği temizlemek için ona bir ıslak mendil verin ve daha sonra ona yeni bezini bağlamasında yardımcı olun ve nihayet bebeğiniz ile bebeği oyuna geri dönebilirsiniz. Daha sonraki oyununuzda aynı bezi kullanabilirsiniz, böylece boşa gitmezler.

Sulu boya

Güzel bir gün olduğunda ve bebeğinizin biraz temiz havaya ihtiyacı olduğunda, bu basit etkinliği deneyin. Bebeğinize boyama etkinlikleri yaptırmak onun el becerilerini ve görsel zekasını geliştirir.

Yaş: 11 ay ile 3 yaş

Geliştirilen beceriler: El-göz koordinasyonu

İhtiyacınız olan şey: Bazı ucuz boyalar, plastik bir kap ve su

Açık havada, kabı su ile doldurun ve çeşitli genişliklerde birkaç fırça veya bez edinin. Bir duvarı ya da tezgah gibi daha alçak bir mobilyayı önünde durabilmesi veya oturabilmesi için ona göre ayarlayın. Daha sonra ona suyla nasıl boyayacağını gösterin. Su, boyanacak obje dışında her tarafa saçılıyor olabilir ancak bebeğiniz böyle önemli bir işi yapmanıza yardım ettiğini düşündüğünden çok gurur duyacaktır.

Fırçaları kullanmaya henüz hazır değilse, elini suya daldırarak onu zemin veya duvarda desen yapmaya teşvik edin.

Güvenlik uyarısı: Küçük bebeğinizin boyaları yutmasına veya suyla yalnız kalmasına izin vermemek konusunda dikkat edin.

Hatırlatma: Her bebek farklı bir tempoda gelişir, bu yüzden sizinki bu haftaki etkinlikler için hazır değilse endişelenmeyin ve birkaç hafta içinde tekrar deneyin.