Sopalarla Vurma

Hiçbir şey bebeğinize elleriyle bir şeyler tutturmaya çalışmak kadar eğlendirmez. Bir elinden diğerine bakar, her birini hareket ettirir, sonra birdenbire dokunmaya çalışır.

Yaş: 6 ay ile 1 yaş

Geliştirilen beceriler: El-göz koordinasyonu

İhtiyacınız olan şey: İki adet tahta çubuk. Örneğin uzun silindirik bloklar veya mutfak kaşıkları.

Bebeğinizin her iki eliyle de tutabileceği kalın bir ahşap sopa veya kaşık vererek bunları nasıl birbirine vuracağını gösterin. En başta ıskalayacaktır ama daha sonra sopalar birbirine çarptıkça çıkan sesler ve gürültüler onu memnun edecektir.

 

Büyük Düğmeler

Düğme torbası eskiden çocukların oynadığı oyuncaklardan biriydi. Bebekler her zaman küçük, parlak nesneleri sever. Ve renkli küçük düğmeleri toplamak, içgüdüsünü tatmin ettiği için hoşuna gider, bunun yanında fiziksel koordinasyonu sağlamak için mükemmel bir yoldur.

Küçük gömlek ve bluz düğmeleri boğulma tehlikesine neden olabileceği için bebeğinizden uzakta tutulmalıdır. Kumaş mağazalarında ekstra geniş düğmeler bulunur. Bulabildiğiniz en büyük düğmeleri satın alın. Düğmenin genişliği boş bir tuvalet kağıdı rulosuna sığıyorsa, düğmenin çok küçük olduğunu anlayabilirsiniz.

Yaş: 8 ay ile 1 yaş

Geliştirilen beceriler: İnce motor, el-göz koordinasyonu

İhtiyacınız olan şey: En az sekiz çok geniş minimum 2 1/2 inç çapında düğme ve küçük bir bez çanta veya kese.

Eşleşen sekiz düğme seçin ve çok çeşitli renk ve doku seçimi yapın. Onları küçük bir bez torbaya veya çantaya koyun ve bebeğinizin onları çıkarmasına ve tekrar torbaya koymasına izin verin.

Onu kucağınıza koyun ve düğmeleri önüne serin, sonra ikişer ikişer eşleştirmelerine yardımcı olun ya da renkleri değişen bir desen yapın. Bu düğme torbası, çantanızda veya bebek bezi çantanıza evden uzaktayken zaman geçirmeniz için mükemmel bir çözümdür.

Hatırlayın: Her bebek farklı bir tempoda gelişir, bu yüzden sizinki bu haftaki etkinlikler için hazır değilse endişelenmeyin - birkaç hafta içinde tekrar deneyin.