Uyuduğunuz zaman bebeğinizin devrilmemesine ve ezilmesine fırsat vermeyeceğini söylememiz yanlış olur. Ancak çalışmalar, annelerin ve bebeklerin birbirlerinin yatakta sezgisel olarak algıladıklarını ortaya koyuyor.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Notre Damme Üniversitesi Anne Bebek Davranışsal Uyku Laboratuvarı'nda, 2-4 aylık çocuklarıyla birlikte yatan emziren anneler üzerinde yatılan araştırmalar, hem annelerin hem de bebeklerin gece boyunca birbirlerinin yerini değiştiren pozisyonlarına aşırı duyarlı olduklarını ortaya koymaktadır.

Bebeğe Yürümeyi Öğretmenin Yolları

Uyku paylaşımı eğitimi süresince güvenli koşullar altında bir annenin çocuğunu boğduğu tek bir olaya rastlanmamıştır. Ancak güvenli koşullardan neleri kastedildiğini bildiğinizden emin olun. Bebekler bir veya her iki ebeveyniyle uyurken, ebeveynlerin herhangi bir zararlı veya hissizleştiren madde etkisi altıda olmaması gerekir. Çünkü bu tip durumlarda bebeğin varlığına karşı kayıtsız olabilir ve ona istemeden zarar verebilir. Ayrıca araştırmalar bebekler ne kadar küçük olursa gece uykularında o kadar çok yuvarlanıp yer değiştirdiklerini ortaya koyuyor.