Gözlerinize bakıyor: Yeni doğanların en sık gördüğü şeylerden biri sizin yüzünüzdür. Sıklıkla yüzünüze bakıyorsa ilginizi çekmeye veya sevgisini göstermeye çalışıyor olabilir. Siz onunla ilgilendikçe ve gülümsedikçe onun hayatında ne kadar önemli olduğunuzu anlamaya başlar ve bunlar aranızdaki sevginin ilk temelleridir.  

Kokunuzu tanıyor: Bebeğiniz dünyadaki pek çok şeyi henüz tanımıyor olsa bile gözü kapalı ve uyku halindeyken dahi sizi kokunuzdan tanıyabilir ve bu koku çevresindeyken kendini güvende hisseder.

Size gülümsüyor: Bebeğinizin ilk gülümsemeleri ‘’Seni seviyorum ve seninle mutluyum.’’ anlamına gelir.

Sizinle konuşuyor: Bebeğiniz sizinle etkileşimde bulunmak için bazı işaret dilleri kullanır ve bu zamanlarda ona geri tepki vermeniz çok önemlidir. Bu, ikiniz arasındaki bağın ilk temellerini oluşturur.

Sizi etrafında görmek istiyor: Bebeğiniz ilk yaşlarında yanınızdan ayrılmak istemez ve yokluğunuzu hissettiğinde mutlu olmadığını fark edersiniz. Odanın dışına çıktığınızda yüzünü asıp ağlayabilir ve geri dönmenizi bekler.

İlgi alanlarınızı paylaşıyor: Bebekler siz bir şeylerle ilgilenirken yanınızdan ayrılmak istemez ve merakla sizi izlerler. Bu da bebeğinizin sizi artık tanıdığı ve sevdiği anlamına gelir.

Sizi bir kalkan olarak kullanıyor: Etrafta yeni biri görününce bebeğiniz hızla başını göğsünüze yaslarsa şaşırmayın. Bu bebekler için normal bir evredir ve kendini korumak için size yöneliyorsa bebeğiniz sizi seviyor ve kendisini güvende tutmanız için size güveniyor demektir.